logo
Bluzki z odkrytymi ramionami
24 Jul

Bluzki są świetnym dodatkiem

Bluzki to zawsze świetny dodatek do stylizacji. Wzorzysta spódnica? Szerokie spodnie w wyrazistym kolorze? Stonowana bluzka będzie je doskonale dopełniać. Może sprawić, że stylizacja będzie bardziej codzienna lub elegancka. Choć często mają być tylko tłem, ich krój może sprawić, że wyjdą na pierwszy plan.

Bluzki z odkrytymi ramionami

Właśnie takimi bluzkami, które zdecydowanie wychodzą na pierwszy plan i przyciągają wzrok, są bluzki z odkrytymi ramionami. Wyglądają bardzo kobieco, elegancko i świetnie sprawdzą się latem.

Rodzaje bluzek z odkrytymi ramionami

Warto zaznaczyć, że bluzki z odkrytymi ramionami mają różne kroje. Jakie możemy wyróżnić?

Bluzki cold shoulders

Bluzki „zimne ramiona” to taki rodzaj, który ma wycięty fragment materiału właśnie na ramionach. Może to sprawić, że najzwyklejsza bluzka będzie wyglądała zdecydowanie bardziej charakterystycznie. Nie zmienia to wiele w odczuwaniu temperatury, ale zdecydowanie wpływa na wygląd.

Bluzki Carmen

Bluzki typu Carmen, czyli popularnie zwane hiszpanki, to bluzki bez ramiączek, które zazwyczaj zakończone są falbanką lub kilkoma falbankami. Idealnie sprawdzają się u kobiet z mniejszym biustem, ale nie tylko. Są bardzo zmysłowe!

Bluzki asymetryczne

Ciekawe i eleganckie są również bluzki asymetryczne, gdzie tylko jedno ramię jest odkryte. Świetnie sprawdzą się do eleganckich spodni czy spódnic.

Tuby

Tuby to bluzki, które nie mają ramiączek, są proste, klasyczne. To także bardzo uniwersalny krój. Jednak problematyczne może być to, że takie bluzki mogą się zsuwać, jeśli na przykład mamy za mały biust. Tu mogą przydać się plastry do ciała lub inne naklejki.

Z czym zestawić takie bluzki?

Bluzki wyglądają doskonale zarówno ze spódnicami, jak i spodniami – jeśli jest to uniwersalny krój i kolor, będą pasowały dosłownie do wszystkiego – od dresów po eleganckie spodnie garniturowe. Dlatego są podstawą garderoby. Bluzki z odkrytymi ramionami dodają do stylizacji elegancji, pazura i sprawiają, że wyglądają jeszcze ciekawiej. Jedna bluzka może wyglądać zupełnie inaczej w połączeniu z innymi częściami stylizacji.