logo
Magazyn energii Radom
07 Jun

W związku z tym pompy ciepła Radom będzie z pewnością bardzo dobrą inwestycją na przyszłość. Pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu lub powietrza wokół budynku i zwiększa je do temperatury, która utrzymuje ciepło w domach i firmach. Pomyśl o tym jak o lodówce działającej w odwrotnym kierunku - zamiast utrzymywać chłód produktów spożywczych, ogrzewa dom za pomocą czynnika chłodniczego, który może odparować do gazu i skraplać się w ciecz. Według danych rządowych z 2020 r. każdego roku istnieje około 1,7 miliona instalacji kotłów gazowych. Jednak do połowy 2030 roku celem jest, aby wszystkie nowo zainstalowane systemy grzewcze były niskoemisyjne lub mogły być łatwo przekształcone w czyste paliwo. Ponad 20 000 domów tygodniowo będzie musiało przejść na niskoemisyjne źródło ciepła w latach 2025-2050, więc pompy ciepła staną się znacznie bardziej powszechne w przyszłości. Czyste powietrze Radom jest więc priorytetem, aby ludziom żyło się lepiej. 

O tym warto pamiętać!

Chociaż istnieje wiele hybryd i kombinowanych systemów pomp ciepła, trzy główne typy systemów pomp ciepła to systemy źródła powietrza, źródła wody i źródła gruntu. Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że nawet w zimny dzień twoja powietrzna pompa ciepła może pobierać energię cieplną z powietrza zewnętrznego i przenosić ją do domu, aby cię ogrzać. Czynnik chłodniczy pochłania ciepło, podczas gdy pompa przepycha gorące powietrze przez dom przez system pętli. Odwrotnie dzieje się latem; Twój system źródeł powietrza wyciąga gorące powietrze z wnętrza domu i uwalnia je na zewnątrz w cieplejsze dni. Pompa ciepła ze źródłem wody działa tak samo jak pompa powietrzna (i pompa gruntowa, jak zobaczysz). Główną różnicą jest to, że wodne pompy ciepła wykorzystują system obiegu wody rurowej do przesyłania ciepła do i z domu. Twoja pompa gruntowa, znana również jako system geotermalnych pomp ciepła, zimą pobiera ciepło z ziemi do domu. Pompa gruntowa chłodzi powietrze latem i ułatwia klimatyzacji utrzymanie niższych temperatur. Mój prąd Radom każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 

Podsumowanie

Sposób konfiguracji domu może różnić się kosztem instalacji pompy ciepła. System pompy ciepła wymaga dodatkowego ogrzewania okablowanego w domu za rozsądną cenę instalacji. Ponieważ system nie wymaga dostępu do gazu ziemnego, koszt pompy ciepła będzie najprawdopodobniej tańszy niż system klimatyzacji lub piec. Pompa ciepła ma najbardziej wydajną transformację energetyczną. Piec wykorzystuje gaz, podczas gdy pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną do pracy. Moc wyjściowa w pompie ciepła jest o 300 procent większa niż zużyta energia, podczas gdy piec gazowy jest o około 200 procent mniej wydajny. Podczas temperatur poniżej zera pompa ciepła może mieć problemy z przenoszeniem ciepła do domu. W tym czasie nie będzie działać z najwyższą efektywnością energetyczną. Może to być czas na dodanie dodatkowych systemów, aby uzyskać najlepsze wyniki podczas korzystania z pompy ciepła. Różnica między jakością powietrza pieca a pompą ciepła jest bardzo drastyczna. Powietrze w piecu jest gorące i suche. To powietrze może wysuszyć skórę, ale utrzyma ciepło w domu. Pompa ciepła będzie cyrkulować tylko wilgotne powietrze, które nie wysuszy skóry, ale pompa wydmuchuje chłodniejsze powietrze niż piec. Żywotność pompy ciepła wynosi około 15 lat. Jest to to samo, co klimatyzator, ale piec ma żywotność 20 lat. Istnieje konserwacja, którą należy wykonywać regularnie, aby uzyskać żywotność, która została zapewniona. Ogólnie rzecz biorąc, pompa ciepła jest najlepsza na zimy 30-40 stopni Fahrenheita lub podwójny system byłby dla Ciebie najlepszy. Magazyny energii Radom