logo
Miejskie letnie stylizacje - zainspiruj się z nami
23 May

Czym charakteryzuje się styl miejski?

Nim opowiemy, jakie stylizacje świetnie sprawdzą się podczas codziennego życia w mieście, kilka słów o tym, czym właściwie wyróżnia się styl miejski. Wśród charakterystycznych cech tego stylu ubierania się, na uwagę z pewnością zasługuje komfort, jaki powinny oferować ubrania. Co to oznacza? W stylu miejskim najczęściej mamy do czynienia z luźnymi, niekrępującymi ruchów fasonami, a także naturalnymi materiałami, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Ta druga cecha ma szczególnie duże znaczenie latem, gdy temperatury potrafią być wysokie, a syntetyczne, uniemożliwiające swobodną cyrkulację powietrza ubrania sprawiają, że się pocimy.

Oprócz kroju i rodzaju materiału, spore znaczenie ma również kolorystyka: kompletując stylizację w miejskim stylu staramy się stawiać na neutralne, nieprzykuwające uwagi barwy. Jeśli zaś chodzi o obuwie - do stylizacji miejskich panie wybierają raczej buty na płaskiej podeszwie, np. baleriny, mokasyny czy trampki lub sneakersy. Taki dobór obuwia nie jest zresztą przypadkowy: chodzi przede wszystkim o zapewnienie sobie maksimum komfortu.

Przykładowe stylizacje w stylu miejskim

Co zatem sprawdzi się w stylizacji miejskiej? Połączenie luźnej spódnicy w stylu boho z prostym topem i balerinami będzie trafionym rozwiązaniem. Dużym plusem baletek jest to, że nadają one każdej stylizacji nieco kobiecego wydźwięku, sprawiając że prezentujemy się świetnie nawet w luźnej kreacji. 

Jeśli zaś chodzi i stylizacje z mokasynami damskimi - dobrym połączeniem do tego rodzaju obuwia będą nie tylko luźne spodnie (np. lniane), ale również wiele sukienek. Niewątpliwą zaletą mokasynów jest komfort, jaki oferują, a dodatkowo - prezentują się one wyjątkowo elegancko, nadając ciekawego wyglądu całości naszego stroju. Do spodni możemy dołożyć luźną koszulę w stonowanym kolorze - i perfekcyjna miejska stylizacja gotowa!

Dodatki do miejskich stylizacji

Wiemy już, że stylizacje w stylu miejskim to przede wszystkim luz i wygoda, jednak jak dobrać dodatki? Na podobnej zasadzie. Jeśli chodzi o torebkę - postarajmy się wybrać model, w którym zmieszczą się wszystkie potrzebne nam na co dzień przedmioty, ale również drobne zakupy. Torebki typu shopper są świetnym wyborem do stylizacji miejskich: oferują wygodę, a przy tym odpowiednią pojemność.

W przypadku biżuterii zasady nie ulegają zmianie: wciąż poszukujemy niezobowiązującego wyglądu. Postarajmy się wybrać takie ozdoby, które nie będą w żaden sposób krępowały ruchów czy przeszkadzały np. podczas zakupów. Nie ma także nic złego w zupełnym zrezygnowaniu z biżuterii w stylizacjach o charakterze miejskim.

Letnie, miejskie stylizacje mogą prezentować się kobieco również w luźnych krojach. Wystarczy odpowiednio dopasować do siebie poszczególne elementy - tak, by czuć się, ale również wyglądać dobrze!