logo
Internet domowy dla nauczyciela – na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze?
20 Oct

Dostawcy usług internetowych – jakie usługi oferują?

Przechodząc do wyboru konkretnego dostawcy usług internetowych, należy mieć na uwadze takie parametry, jak prędkość pobierania oraz wysyłania danych. Dlaczego to ważne? Najlepszy dostawca Internetu powinien zapewniać stabilne połączenie bez opóźnień. Zatem jaki jest najszybszy Internet w Polsce?

Dostawca Internetu jak sprawdzić, który oferuje najlepsze łącze?

Jednym z takich rozwiązań jest zapoznanie się z wynikami testów, które mają na celu sprawdzenie prawdziwej przepustowości, jaką gwarantuje Internet. Dostawca, który reklamuje się jako najlepszy, powinien rzeczywiście zajmować pierwsze miejsce w zestawieniach. Dlatego warto zapoznać się, jak wypadł jego test szybkości łącza. Test szybkości Internetu będzie wiarygodnym źródłem informacji i można go sprawdzić na przykład za pośrednictwem takich portali, jak SpeedTest.pl. Oprócz wyników, w serwisie znajdziemy  również porównanie z pozostałymi usługodawcami.

Najlepszy dostawca usług internetowych – co powinien oferować?

W przypadku pracy nauczyciela najczęściej używanymi narzędziami wirtualnymi są programy do konferencji, komunikatory, wyszukiwarki, ale także aplikacje antywirusowe. Są one niezbędne do komfortowego porozumiewania się z dyrekcją, uczniami, znajdowaniem materiałów dla uczniów czy ochrony swojego komputera przed niebezpiecznym oprogramowaniem.

Do prawidłowej obsługi każdego z tych zadań niezbędny jest szybki Internet. Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, a także inne większe miasta w Polsce, są obszarem działania najlepszych dostawców. Zazwyczaj oferują oni szybki transfer przesyłania i pobierania danych. Najkorzystniejsze oferty powinny zapewniać przepustowość 1 Gb/s.

Najlepsze oferty Internetu – którą wybrać?

Dostawcy, którzy od lat wysuwają się na prowadzenie, jeśli chodzi o szybkość łącza, to Orange i INEA. W przypadku pierwszego dość często wybieraną ofertą jest Internet światłowodowy o przepustowości do 300 Mb/s. Natomiast INEA jest w stanie zaoferować swoim klientom łącze o przepustowości wielokrotnie większej niż 1 Gb/s. Jest to możliwie dzięki światłowodowi symetrycznemu – zapewnia on taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych, co sprawia, że INEA ma najszybszy Internet nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Całość dopełnia atrakcyjna cena dostawcy Internetu. Poznań jest jednym z miast, gdzie można skorzystać z szybkiego światłowodu symetrycznego od INEA.