logo
Smartwatch jest trendy - sprawdź jakie modele są na rynku
27 Sep

Typy zegarków inteligentnych - jakie urządzenie wybrać?

Smartwatche różnią się od siebie - urządzenia nie tylko mają odmienne funkcje, ale obsługują innego typu połączenia. Część zegarków tego typu ma możliwość założenia karty SIM - stanowią wtedy osobne urządzenia, z których można wykonywać i odbierać połączenia bez potrzeby komunikacji z telefonem. Inna grupa mimo posiadania kary SIM ma zablokowane wykonywanie połączeń i jedynie je odbiera. Zazwyczaj są to smartwatche przeznaczone dla dzieci i młodzieży - rodzice wykonują połączenia lub namierzają dziecko za pomocą modułu GPS. Trzecia grupa zegarków inteligentnych to takie, w których instalacja karty SIM jest niemożliwa - ich funkcje ograniczone są do takich, które wynikają z połączenia bezprzewodowego z urządzeniem nadrzędnym. Można z ich pomocą wykonywać połączenia - jednak są one po prostu przekazywane z telefonu. Poza takimi funkcjami urządzenia różnią się zainstalowanymi dodatkowymi modułami: część posiada aparat i może łączyć rozmowy wideo, część sprawdza i monitoruje akcję serca i ciśnienie krwi. Warto dopasować zegarek do swoich potrzeb i preferencji. Szczególnie jeśli planuje się uprawiać sport i korzystać z takich funkcji jak krokomierz czy monitor aktywności fizycznej. Wybór urządzenia najlepszego jest zatem wypadkową preferencji. W jakich sytuacjach przydaje się smartwatch?

Inteligentne zegarki zyskują na popularności, ponieważ mają niezbyt duże gabaryty i jednocześnie ich funkcje są komfortowe w codziennym użytkowaniu. Założony na rękę wykonany przez producenta Xiaomi zegarek niczym nie różni się od zegarka tradycyjnego - nawet wygląd zewnętrzny niezbyt się różni. Smartwatche są chętnie kupowane przez rodziców dla dzieci - pozwalają monitorować podopiecznych wracających ze szkoły. Drugą grupą użytkowników sprzętów tego typu stanowią osoby aktywne fizycznie - zegarek doskonale monitoruje wysiłek wkładany w ćwiczenia. Skąd wzięła się popularność smartwatchów? 

Smartwatch jest urządzeniem bardzo komfortowym - przez większość dnia można zupełnie zapomnieć o jego użytkowaniu. Założony na rękę nie jest zbyt różny od tradycyjnego zegarka. Dopiero po kliknięciu na ekran dotykowy w pełni ujawniają się jego możliwości i funkcje. Mając zegarek tego typu nie trzeba gorączkowo szukać kalkulatora czy kalendarza. Dlatego zegarki tego typu tylko zyskują na popularności.