logo
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki?
29 Aug

Rodzaj pralki

Pierwszym parametrem, który powinniście wziąć pod uwagę, jest rodzaj pralki, a konkretnie sposób jej ładowania. Do części modeli pranie wkłada się od przodu, podczas gdy inne zapełnia się od góry. Dlaczego podjęcie tej decyzji jest takie istotne? Chodzi między innymi o możliwość ustawienia pralki w pomieszczeniu. Jeśli dysponujecie ograniczoną przestrzenią, wówczas lepszym rozwiązaniem będą modele ładowane od góry. W większych mieszkaniach z kolei lub w domach, w których wydzielono osobną pralnię, lepiej sprawdzą się urządzenia tradycyjne, czyli takie, w których wsad umieszcza się z przodu.

To nie jedyna kwestia, o jakiej trzeba pamiętać. Kolejną jest wielkość pralki. Zapewne wielu z was powie, że nie ma w tym zakresie zbyt dużego wyboru, ponieważ sprzęt AGD produkowany jest w standardowych wymiarach. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, jednak dziś możecie wybrać spośród urządzeń typu slim, które bez trudu zmieścicie nawet w niewielkim pomieszczeniu. Mimo że są znacznie mniejsze, nie wiąże się to ze zmniejszeniem ich pojemności. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju pralki mogą być nieco droższe od standardowych, ale z pomocą w zakupach przyjdzie pożyczka gotówkowa.

Programowanie

Skoro podstawowe parametry pralki mamy już wybrane, przyszedł czas na to, co istotne z punktu widzenia wygody użytkownika. Mowa o programach, jakie dostępne są w konkretnym modelu urządzenia. Podstawowe funkcje obejmują pranie codzienne, pranie delikatne, pranie w wysokiej temperaturze, a także pranie szybkie. To najczęściej spotykane opcje, które – w zależności od producenta – mogą być wzbogacane o dodatkowe parametry. Dobrze jest wybierać pralkę, która posiada tych funkcji znacznie więcej, a także umożliwia samodzielnie regulowanie na przykład intensywności wirowania czy temperatury. Niestety nie jest to standard, dlatego lepiej dopytać sprzedawcę, czy pralka ma te opcje.

Bardzo dobrym wyborem są urządzenia automatycznie ważące wsad, dzięki czemu dobierają taką ilość wody, która wystarczy do wyprania wszystkich ubrań. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Opcją bardzo przydatną jest możliwość ustawienia timera, czyli rozpoczęcia prania o określonej godzinie. Każda z tych funkcjonalności może podnieść cenę pralki, ale z pomocą pożyczki gotówkowej, różnica ta nie będzie odczuwalna dla waszego portfela.