logo
Sprawdź, co wiesz o roletach rzymskich i ich rodzajach!
12 May

Rolety rzymskie to jeden z najnowszych trendów jeżeli chodzi o aranżacje okien - popularnością powoli dorównują zasłonom i firanom. Pośród wielu typów, kolorów czy wzorów, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model, niezależnie od preferowanego stylu. Łączą w sobie funkcjonalność i świetny wygląd, który może dopełnić dekorację wnętrza.

Roleta Rzymska - czyli klasyk wśród rolet!

Podstawową funkcją rolety jest osłona przed promieniami słonecznymi, ale nie ma co ukrywać, że niezwykle ważny, jak nie najważniejszy jest ich wygląd. Tak naprawdę jeszcze parę lat temu wybór pośród roletek był okrojony, ale obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła, a ich gama jest tak samo szeroka jak to ma miejsce przy zasłonach. Nie jest więc ważne czy wolicie surowy styl minimalistyczny, czy może bogaty w desenie styl art deco, szeroki wybór różnych modeli rolet rzymskich w Poznaniu ma firma Małgorzata, w innych miastach zapewne będzie on tak samo bogaty.

Rolety rzymskie od zwykłych rolet odróżnia to, że nawet gdy są uniesione pełnią funkcję dekoracyjną dzięki temu, że materiał nie zwija się w pełni, tylko tworzy ozdobne zakładki które opadają parędziesiąt centymetrów nad oknem. Dodatkowo mogą być zrobione z najróżniejszych typów tkanin - od lnu, przez poliester, po bawełnę. I co najważniejsze nie są nudne! Nie ma co ukrywać, że zwykłej rolety nikt nie traktuje jak dekoracji - roletę rzymską już tak!

Na zdjęciu widoczna jest beżowa roleta rzymska w salonie z widoczną nutą stylu vintage.

Roleta Rzymska Duo - czyli podwójna funkcjonalność

Przy aranżacji okien, zasłony często łączone są z firanami. Wynika to przede wszystkim z tego, że te połączenie jest niezwykle funkcjonalne - te pierwsze zaciemniają wnętrze i ochraniają przed promieniami słonecznymi, a te drugie sprawdzają się, gdy nie chcemy być na widoku osób z zewnątrz, czy sąsiadów. Ten sam patent został zastosowany przy roletach i tak powstały Rolety Rzymskie Duo ułatwiając życie wielu osobom i rodzinom. Aluminiowe obudowy, zawieszone są obok siebie i specjalnie połączone tworząc całość. Cieszą się one coraz większą popularnością i nie jest to nic dziwnego, ponieważ mają w sobie wszystko to czego szukamy w aranżacji okien. Kolejnym walorem uniwersalnych Rolet Rzymskich DUO jest to, że mogą funkcjonować niezależnie od siebie i możemy je opuszczać jak i kiedy chcemy.

Rolety Rzymskie elektryczne - ułatwienie życia dla każdego!

Nowoczesny człowiek szuka nowoczesnych rozwiązań do swojego mieszkania. Nic dziwnego, że tę nowoczesność można odnaleźć też w dekoracjach okiennych. Rolety Rzymskie elektryczne są świetnym rozwiązaniem zarówno dla tych którzy pragną ułatwiać sobie życie, jak i dla tych leniwych. Elektryczne Rolety Rzymskie, które w akcji zobaczycie np. tutaj, na pilota, ale można również ustawiać godziny o których mają się odsłaniać i zasłaniać. Smart rozwiązania dla domów kiedyś były nieosiągalne, teraz stają się standardem również wśród osłon okiennych.

Wielu mieszkańców dużych miast, np. Poznania, zastanawia się jaka dekoracja okienna będzie dla nich odpowiednia. Dlatego podpowiadamy: Rolety Rzymskie, Rolety Rzymskie Duo czy Rolety elektryczne powinny zagościć w domach tych, którzy cenią sobie wygodę i lubią otaczać się rzeczami stylowymi i funkcjonalnymi. Łatwość w ich obsłudze i ilość dostępnych tkanin, możemy stworzyć nawet roletę zaciemniającą do sypialni, powoduje, że praktycznie każdemu przypadną one do gustu. Jakich więcej zalet potrzeba?