logo
Czy warto kupić lustro ścienne?
07 Apr

Zasady szeroko pojętego designu i projektowania wnętrz zmieniają się niemal z roku na rok. O tym, jak dynamiczna bywa moda świadcząc chociażby zdjęcia pomieszczeń domowych i mieszkalnych, wykonane nawet nie później niż pięć – dziesięć lat temu. Doskonale widać po nich, jak szybko zmienia się styl wnętrzarstwa. Bywają jednak elementy niezmienne lub trudne z samej swojej natury do zmiany, czyli takie, które mimo upływu lat i dekad, nadal wypełniają nasze mieszkania i nic nie zwiastuje na to, aby ich obecność miała być jakkolwiek podważana. Do tego rodzaju wiecznie żywych elementów wystroju należą oczywiście dobrze zaprojektowane, starannie wykonane i mądrze zlokalizowane lustra! W ramach niniejszego, niezbyt długiego artykułu, zastanówmy się zatem, czy aby warto wydać określoną sumę tytułem zakupu lustra ściennego? Mówiąc całkiem prosto, czy potrzebujemy w domu lustra?

 

 

Już po krótkim zastanowieniu niemal oczywistym staje się fakt, że owszem, jak najbardziej lustro warto posiadać. Jest o wiele więcej drogich, eleganckich wypełniaczy przestrzeni, które są znacznie, ale to znacznie mniej użyteczne od lustra. Dobre lustro to nie tylko ozdoba, to także czysto funkcjonalny przedmiot umożliwiający odpowiedni dobór ubrań wyjściowych, przejrzenie się przed wyjściem, bliższą inspekcję, czy, jak kto woli, zbadanie stanu cery i wiele, wiele innych. Wiadomym jest, że poza lustrami ściennymi są jeszcze niewielkie lusterka lokalizowane chociażby na szafkach, czy podręczne lusterka zalegające na dnie praktycznie każdej kobiecej torebki. Sami jednak niemal podskórnie czujemy, że to nie to – duże lustro umożliwia o wiele więcej!

 

 

Podsumowując, co jak co, ale akurat lustro ścienne jak najbardziej warto kupić, chociażby wtedy, kiedy byłoby to jedyne lustro zlokalizowane na ścianie w domu. Okazuje się, że do wielu istotnych, codziennych zastosowań, niewielkie lustro umocowane w wewnętrznej stronie szafy (chociażby nawet dobre pod względem stricte designerskim) ani też lustro łazienkowe (chociażby należycie doświetlone) może okazać się niewystarczające. Czasami trudno jest się w nich przejrzeć, dobrać odpowiednie elementy garderoby czy chociażby upewniająco przejrzeć się jeszcze szybko bezpośrednio przed wyjściem z domu lub mieszkania. Z kolei do wszystkich tych zastosowań lustro stricte ścienne jest niemal jak ulał. W zasadzie jest to też takie swoiście ponadczasowe wyposażenie domu, które zawsze będzie w modzie i które powinno pasować do wnętrz domowych niezależnie od aktualnie panującej mody. Zatem, wszystko przemawia za tym, aby zakupić lustro ścienne. Jedyne o czym warto pamiętać, to to, aby... nie potłuc go! A to przede wszystkim z tego względu, że jak wieść gminna niesie, taki incydent może się wiązać z aż siedmioma latami przepełnionymi goryczą i nieszczęściem! Tym humorystyczno-absurdalnym stwierdzeniem wypadałoby zakończyć niniejszy artykuł!