logo
Wykończenie wnętrz w stanie deweloperskim
16 Mar

Wykańczanie wnętrz ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą od czego dokładnie powinno się zacząć. Bardzo duża liczba osób decyduje się na samodzielne wykańczanie mieszkania, z kolei inni właściciele mieszkań zdają się na profesjonalizm firm zewnętrznych.

Jak zacząć wykańczanie mieszkania pod klucz?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że kluczem do efektywnego, a także stosunkowo szybkiego wykończenia mieszkania będzie odpowiednie zaplanowanie wszystkich działań. Rekomendowane jest stworzenie sobie w głowie projektu, jak mają wyglądać określone pomieszczenia. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od montażu drzwi. Należy oczywiście uważać na to, by przypadkiem nie zniszczyć pomalowanych ścian. Warto zająć się ich malowaniem dopiero po zamontowaniu drzwi. Dzięki temu można uniknąć dalszego używania farby.

O czym trzeba pamiętać?

Rekomendowane jest przed rozpoczęciem prac bardzo dokładnie zastanowić się czy będą wprowadzane ewentualne modyfikacje w najbardziej istotnych elementach, których nie będzie można później zmienić. Doskonałymi przykładami mogą być: układ lamp, gniazdek czy żyrandoli. Dopiero po ostatecznym ustaleni miejsc można przejść do wykończenia poszczególnych elementów. Rekomendowane jest rozpoczęcie malowania podłogi dopiero w momencie, gdy pomalowane będą ściany. Oczywiście podłogę trzeba wyłożyć, gdy jeszcze nie będzie w pomieszczeniu mebli. Użytkownicy będą mieli wtedy pełną swobodę.

Łazienka oraz kuchnia

W przypadku kuchni i łazienki zalecane jest zaczęcie od wykańczania płytkami podłóg i ścian. Należy pamiętać, aby meble i inne elementy wyposażenia nie przeszkadzały w wykonywaniu tej czynności. Dopiero po wyłożeniu płytek można bez większego problemu przejść w kuchni do montażu sprzętów AGD i mebli, a w łazience - prysznica, wanny oraz umywalki.

Dlaczego dobra organizacja ma tak duże znaczenie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku wykańczania mieszkania w stanie deweloperskim bardzo istotne znaczenie będzie miała właściwa organizacja pracy. Rekomendowane jest zatem nie tylko przygotowanie sobie projektu, ale również zgromadzenie wszystkich potrzebnych materiałów. Dopiero wtedy powinno się rozpocząć pracę. Osobom, które nie mają żadnego doświadczenia w pracach remontowych rekomendowane jest postawienie na doświadczoną firmę zewnętrzną. Można będzie mieć wtedy całkowitą pewność, że nie dojdzie do żadnych uszkodzeń.