logo
Co warto wiedzieć o substancjach wspomagających odchudzanie?
07 Feb

 Sięgają po nie zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą cieszyć się zgrabną sylwetką. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek tabletki odchudzające, warto byłoby poznać właściwości substancji, które się w nich znajdują.

Jakiego rodzaju składniki najczęściej wchodzą w skład preparatów odchudzających?

Jak już zaznaczono na wstępie, w składzie tabletek odchudzających znajduje się wiele cennych składników aktywnych. W aptekach nierzadko można zakupić odchudzające suplementy ze składnikami roślinnymi. Najczęściej dodawanymi do tabletek substancjami roślinnymi są: ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z bazylii, wyciąg z żeń- szenia oraz wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Wszystkie wymienione powyżej składniki charakteryzują się wszechstronnym działaniem. Wzmacniają one naturalną odporność naszego organizmu oraz przyśpieszają nasz metabolizm. Dzięki temu możliwe jest sprawne spalanie tkanki tłuszczowej. Ekstrakty te wspomagają także detoksykację organizmu, co także jest niezwykle istotne w kontekście walki o szczupłą sylwetkę. W preparatach odchudzających nie brak jest także błonnika pokarmowego. Zazwyczaj zawierają one błonnik z cykorii, babki płesznik czy siemienia lnianego. Ułatwia on perystaltykę jelit i sprawia, że nie mamy napadów wilczego głodu. Substancje w suplementach na odchudzanie to także witaminy i minerały. W tabletkach wspomagających przemianę materii nierzadko znajdziemy selen, cynk oraz witaminy A i E.

Jak wybrać dobrej jakości suplement?

Jeżeli zamierzamy stosować suplementy odchudzające, dobrze byłoby zastanowić się nad ich wyborem. Warto przejrzeć ofertę tabletek dostępnych w aptekach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. W razie wątpliwości, należy poprosić o pomoc farmaceutę. Dobrze byłoby także poczytać opinie o poszczególnych suplementach. Najlepiej sięgać po te, które charakteryzują się dużą liczbą pozytywnych opinii klientów. Unikajmy natomiast kupna tych, które posiadają negatywne opinie. Zawsze przed zastosowaniem konkretnego środka trzeba upewnić się także co do tego, że nie mamy nadwrażliwości na jakiś składnik, który się w nim znajduje. Warto także bacznie obserwować swój organizm i w razie jakichkolwiek dolegliwości odstawić suplement. Dla wielu osób istotna jest także cena tabletek. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że za wysoką jakość należy zapłacić dość sporo. Bardzo dużo informacji na temat tabletek i środków odchudzających znajdziesz na stronie www.dietetyk.edu.pl.

O czym należy pamiętać stosując suplementy odchudzające?

Ważny jest nie tylko dobór właściwych suplementów, ale także i to, aby stosować je w odpowiedni sposób. Nie ulega wątpliwości, że każdy suplement musi być stosowany zgodnie ze wskazaniami zawartymi na opakowaniu. W razie wątpliwości dotyczących dawkowania produktu każdorazowo należy kontaktować się z farmaceutą. Stosowanie tylko i wyłącznie suplementów nie przyniesie jednak satysfakcjonujących rezultatów. Należy więc zwrócić uwagę na swój codzienny tryb życia. Dieta powinna być oparta na świeżych owocach, warzywach oraz produktach z pełnego ziarna. Należy także zatroszczyć się o odpowiednią aktywność fizyczną. Warto wybrać taki rodzaj sportu, który będzie sprawiał nam największą przyjemność. Wówczas istnieją spore szanse na to, że jego uprawianie wejdzie nam w nawyk. Zażywając tabletki na odchudzanie należy także uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty wynikające z codziennego zażywania suplementów pojawią się nie wcześniej jak po dwóch, trzech tygodniach. Te w pełni satysfakcjonujące mogą jednak pojawić się znacznie później.