logo
5 sposobów na to, jak przenieść zdjęcia ze smartfonu na komputer lub laptopa
14 Dec

Każdy z nas robi dzisiaj mnóstwo zdjęć i filmów na swoim smartfonie. Jednak kiedy pamięć telefonu się zapełnia, warto ją oczyścić przenosząc te pliki multimedialne na komputer lub laptopa. Nie wiesz jak? Oto 5 sposobów na to jak przenieść zdjęcia ze smartfonu na komputer lub laptopa.


1. Podłączenie smartfona do komputera za pomocą kabla USB

Prawdopodobnie najprostszym sposobem jest skorzystanie z kabla USB dołączonego do naszego telefonu - po podłączeniu urządzenia do wejścia USB w laptopie lub komputerze, będziemy mogli przerzucić wszystkie pliki na dysk twardy za pomocą Eksploratora Windows. Zadziała to tak samo, jak załączenie pendrive'a.

Po wykonaniu tej czynności, telefon może zapytać, czy chcemy i w jaki sposób chcemy zezwolić na dostęp do danych z telefonu - musimy wybrać opcję "Zezwól" lub też "Przesyłanie plików". Następnie po uruchomieniu folderu "Ten komputer" pojawi nam się nasz telefon jako jedno z dostępnych urządzeń. Klikając w niego mamy dostęp zarówno do pamięci wewnętrznej jak i do zasobów karty pamięci. Zdjęcia i inne pliki multimedialne znajdują się zazwyczaj w folderach nazywanych "DCIM" lub "Camera"

2. Oficjalny program do synchronizacji plików od producenta telefonu

Jeżeli z jakiegoś powodu Twój komputer nie chce czytać podłączonego telefonu poprzez kabel USB, z pomocą może przyjść oprogramowanie od producenta, specjalnie zaprojektowane do przenoszenia plików między urządzeniami.

Takie oprogramowanie może być dostępne na płytce znajdującej się w oryginalnym pudełku (w starszych smartfonach) lub po prostu online na stronie firmy. Gdy mamy zainstalowany program, automatycznie wczytuje on podłączony telefon i umożliwia przejrzyste manipulowanie plikami w ładnym interfejsie graficznym, bez konieczności przeszukiwania nieznanych nam folderów.

3. Skorzystanie z wejścia na kartę pamięci

Jeśli chcemy przenieść zdjęcia znajdujące się jedynie na karcie pamięci, możemy skorzystać z wejścia na te karty, które wbudowane jest w większości laptopów, może też również znajdować się w Twoim komputerze stacjonarnym. Jeżeli nie posiadasz takiego wejścia, możesz zakupić je jako oddzielny czytnik, który podłączasz do PC lub laptopa kablem USB.

Aby wczytać zdjęcia, będziemy potrzebować do tego jedynie adaptera kart MicroSD, aby móc zaaplikować ją do naszego wejścia. Zazwyczaj dostajemy taki adapter przy zakupie naszej karty. Po wykonaniu tej czynności, tak jak w przypadku kabla USB, powinno ukazać nam się nowe urządzenie do eksploracji jakim jest włożona przez nas karta. 

4. Przesyłanie zdjęć bezprzewodowo poprzez Bluetooth

Gdy akurat w danym momencie nie posiadamy ani kabla USB, ani adaptera do kart pamięci, mamy również opcje przenoszenia plików w sposób bezprzewodowy z jednego urządzenia na drugie - za pomocą Bluetooth. W obecnych nowych laptopach jak i komputerach jest zazwyczaj zainstalowany moduł Bluetooth, który jest oddzielną funkcją, którą możemy wyszukać w Panelu sterowania

Korzystając z tej opcji musimy najpierw włączyć widoczność poprzez Bluetooth na smartfonie, a następnie, w Ustawieniach wyszukać "Bluetooth". W oknie modułu klikamy "Dodaj urządzenie Bluetooth" i nasz komputer powinien w krótkim czasie wyszukać dany telefon.  W tym momencie, gdy wejdziemy w folder ze zdjęciami na smartfonie, kiedy zaznaczymy zdjęcia, w opcjach udostępniania musimy kliknąć opcję "Bluetooth" i zdjęcia będą przesyłać się tak, jak między dwoma telefonami.

5. Korzystanie z chmury

W sytuacji, kiedy jesteśmy pozbawieni zarówno i modułu Bluetooth, nadal możemy przesłać zdjęcia ze smartfona na komputer jedynie za pośrednictwem internetu. Do tego potrzebne będzie nam konto na którejkolwiek z dostępnych platform zapisywania plików w chmurze - może to być Google DriveOneDriveDropbox, etc.

Jeżeli mamy takie konto i zainstalowaną aplikację lub otwartą stronę wybranej chmury w przeglądarce na laptopie/komputerze, potrzebujemy również aplikacji na telefonie, na której się zalogujemy. Gdy mamy już wykonane oba punkty, jedynym co musimy zrobić jest przesłanie zdjęć do chmury ze smartfona, a po chwili będziemy w stanie wyświetlić je w chmurze poprzez komputer. Kiedy pobierzemy je z serwisu, możemy je bezpiecznie usunąć, bez strachu o ich kradzież przez osobę trzecią.

Bestsellery