logo
Komputer do 200 zł- czy to możliwe?
10 Oct

Komputer do 200 zł- czy to możliwe?

 Dlaczego komputer powystawowy lub po leasingowy to dobre rozwiązanie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając komputer? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

zamów

Dlaczego warto zdecydować się na komputer powystawowy z gwarancją?

W jaki sposób zaoszczędzić na sprzęcie? Wybierz używane egzemplarze! Jest to doskonałe rozwiązanie, ze względu na to, że regularnie dochodzi do sytuacji, w której użytkownicy decydują się na wymianę sprzętu na nowszy. Wówczas decydują się sprzedać poprzedni za zdecydowanie niższą cenę, co dla nas jest fantastyczną okazją. Warto także zastanowić się nad urządzeniami powystawowymi, które są znacznie tańsze. Z reguły firmy, które zajmują się sprzedażą takich komputerów, dodatkowo oferują dwunastomiesięczną gwarancję naprawy. W konsekwencji, gdyby doszło do jakiejkolwiek usterki (oczywiście nie z naszej winy), wówczas przesyłamy sprzęt profesjonalistom, którzy zupełnie za darmo zajmą się naszym urządzeniem. Komputer po leasingowy może okazać się trafionym pomysłem na prezent na święta, na urodziny lub inną okoliczność. Oprócz tego, że zaoszczędzimy część gotówki, to nowy użytkownik może cieszyć się nowego PC wysokiej jakości, który poradzi sobie zarówno z podstawowymi czynnościami, jak i tymi najbardziej zaawansowanymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając komputer?

Pamiętajmy o tym, aby wybierać komputer nie tylko według wskaźnika ceny, ale również zwróćmy uwagę na podzespoły. Wbrew pozorom są one bardzo istotne i to właśnie na ich podstawie możemy ocenić czy dane urządzenie nadaje się do użytku. Wewnątrz obudowy znaleźć możemy takie komponenty, jak chociażby procesor, kartę graficzną, płytę główną, kartę sieciową, kartę dźwiękową, pamięć RAM, dysk twardy i to właśnie te elementy są najbardziej istotne. Przykładowo wybierając procesor, musimy zwrócić uwagę na trzy aspekty: ilość rdzeni, częstotliwość taktowania, architektura procesora. W każdym z tych przypadków, z im większą liczbą mamy do czynienia, tym lepiej dla danego użytkownika.

Zwracając uwagę na dysk twardy, każdy użytkownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżniamy najczęściej dwa typy: SSD i HDD. Czym się charakteryzują? Dysk SSD jest zdecydowanie szybszy, niestety co za tym idzie cena za niego jest znacznie wyższa, a ilość pamięci jest stosunkowo mniejsza. W przypadku HDD jest zdecydowanie odwrotnie- duża ilość pamięci, niska cena, niestety wolniejsze działanie. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z obu rozwiązań w jednym komputerze. Dlatego kupując urządzenie powystawowe za 200 zł, możemy dołożyć kilkadziesiąt złotych, dzięki czemu w obudowie znajdzie się dysk SSD, na którym zostanie zainstalowany system operacyjny. W konsekwencji całość będzie działała zdecydowanie szybciej.

Karta graficzna jest szczególnie ważna dla wszystkich graczy komputerowych. Warto wybrać egzemplarz, który będzie miał dość wysoką ocenę passmark. Dzięki temu doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jakim sprzętem mamy do czynienia. Pamiętajmy o tym, że w sieci znaleźć można wiele testów poszczególnych GPU, dlatego też jesteśmy w stanie sprawdzić, ile średnio będziemy mieć klatek na sekundę w danej grze.

Ostatnim elementem, który jest godny uwagi, to pamięć RAM. W uproszczeniu można powiedzieć, że to od niej zależy, ile programów jednocześnie jest w stanie obsługiwać dany komputer. To, jaką jej wielkość i rodzaj wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji. W dzisiejszych czasach jednak nie zaleca się kupowania komputera z pamięcią RAM poniżej 1 GB.

Bestsellery
Nie ma treści do pokazania! Proszę wybrać kategorie w module Back Office - SP Filter Products - ID 1