• Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+
  • Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+
Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

20,00 zł
Brutto
Dostępny

Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+ pakowane w worek 15 kilo

Ilość

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w tradycji kulinarnej nie tylko Polski, ale i całej północnej części Europy. Z pewnością ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, które w dawnych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Obecnie mamy dostęp do licznych odmian o różnych właściwościach i przeznaczeniu.


Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, charakteryzująca się bardzo dobrym smakiem i wysokimi walorami kulinarnymi. Ponadto są one odporne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i zachowują swoje właściwości. 

Ziemniak Vineta - czym się wyróżnia?

Ziemniaki odmiany Vineta należą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest średnio chropowata, a zawierający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że można je jeść nawet bez dodatków - wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z ogniska.
Bulwy zbiera się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując dobrą jakość konsumpcyjną i nie tracąc swoich właściwości. Ponadto cechują się długim okresem spoczynku, co zmniejsza ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temu w bulwach nie dochodzi też do syntezy dużych ilości szkodliwej dla zdrowia solaniny (choć tu kluczowe jest przechowywanie ziemniaków w ciemności. Należy też pamiętać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną). 

Uprawa ekologiczna

Odmiana Vineta cechuje się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie nadaje się do upraw ekologicznych, w których nie używa się chemicznych środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy doskonale sprawdzają się przy tej odmianie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka oraz pełnię wartości odżywczych. 
Nasze ziemniaki pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, posiadającego wymagane certyfikaty. Ponadto wybierając je, doskonale wiesz, jaką odmianę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda partia będzie miała zupełnie inne właściwości, jak to się zdarza w przypadku ziemniaków dostępnych w marketach. Daje Ci to pewność smaku i wartości tych warzyw. 

Niedoceniane źródło wartości odżywczych

Ziemniaki typu A/B mają raczej zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie nadają się do zup, klusek oraz na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone oraz w formie domowych frytek. doskonale sprawdzają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak i potraw bardziej egzotycznych, takich jak tajskie massaman curry, w którym ziemniaki pełnią istotną rolę. 


Ziemniaki są bardzo popularnym warzywem w Polsce, jednocześnie ciesząc się niezbyt dobrą sławą w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto jednak pamiętać, że zawarta w ziemniakach skrobia jest lekkostrawna i delikatna dla przewodu pokarmowego, a one same są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C - już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na ten związek. 
Będąc źródłem prostych i złożonych węglowodanów, szybko dodają energii i sycą na długo. W połączeniu z innymi warzywami oraz źródłem roślinnego lub zwierzęcego białka stanowią pełnowartościowy posiłek. Ponadto cechują się jedną z niższych wartości energetycznych spośród produktów skrobiowych trafiających na nasze stoły. Wynosi ona zaledwie około 60 kcal/100 g. 
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety mające na celu detoksykację organizmu. 

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz mieć pewność, że na Twój talerz trafi produkt najwyższej jakości, wolny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów mających na dłuższą metę niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto ich doskonały smak i właściwości kulinarne czynią z nich doskonały dodatek do każdego obiadu oraz składnik wielu potraw. 

 

G03
10000 Przedmioty

Dane techniczne

Skład
ziemniaki Vineta kal 4+
Waga
15 kg
neil n
2019-11-08
Lorem ipsum:

Lorem ipsum

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Produkty powiązane

Ogórki kiszone na...

0 Opinie
Cena 23,00 zł