logo cozacena.pl

Sana Glinka Ghassoul 100 g

Sprawdź gdzie kupisz
Sana Glinka Ghassoul 100 g
w 1 sklepie w cenie 5,10 - 5,10 zł

Przedstawiamy Państwu GLINKĘ GHASSOUL W PROSZKU

CHARAKTERYSTYKA:
Glinka Ghassoul z Maroka znana jest również pod nazwą Rassoul lub Rhassoul. W bezpośrednim tłumaczeniu z arabskiego znaczy: “ta która czyści”. W tradycji beduińskiej od stuleci stosowana była do oczyszczania włosów, twarzy i ciała. Współcześnie stosowana jest w zabiegach spa w ekskluzywnych ośrodkach na całym świecie, w kosmetyce w farmakologii, dermatologii. To naturalna skarbnica cennych pierwiastków, takich jak: krzem, magnez, wapń, selen. Glinka posiada nadzwyczajne właściwości detoksykujące i dotleniające skórę. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. 

ZASTOSOWANIE:

Glinka ma szerokie zastosowanie. Może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w ekskluzywnych zabiegach w salonach SPA & Wellness. Działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń – nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki. Glinka Ghassoul znalazła szereg zastosowań. W czystej formie po wymieszaniu z wodą stosowana jest do maseczek na twarz, okładów na ciało i włosy. W kosmetyce używana jest jako składnik szamponów, mydeł, żeli pod prysznic. Ceniona jest również przez dermatologów w walce z trądzikiem za właściwości oczyszczające w szczególności.

Zaaplikowanie glinki na ciało i włosy daje następujące efekty:
-redukuje suchość skóry ,odżywia ciało i włosy
-redukuje łuszczenie się skóry , poprawia wygląd i nadaje właściwy koloryt skórze
-zwiększa elastyczność i wytrzymałość skóry, wzmacnia strukturę skóry i włosów
-usuwa tłuszcz ze skóry w szczególności z wewnątrz porów, usuwa stary naskórek, sprawiając, że skóra jest gładka, napięta i zdrowo wyglądająca.

Glinka dzięki właściwościom pianotwórczym i odtłuszczającym spełnia rolę naturalnego szamponu i jest stosowana do mycia oraz pielęgnacji włosów. Skutecznie myje włosy i skórę głowy.Po zastosowaniu Glinki Ghassoul włosy stają się wyjątkowo błyszczące, miękkie i sprężyste. Glinka zwiększy ich pojemność, wzmocni je i oczyści.


SPOSÓB UŻYCIA:
Wymieszaj 100 g glinki z wodą, tak by uzyskać jednolitą konsystencję. Glinka musi odpowiednio napęcznieć. Pokryj powstałym błotkiem całe ciało, twarz i włosy. Najlepsze efekty można osiągnąć, pobudzając krążenie. W tym celu należy użyć specjalnej rękawicy. Pozostaw do wyschnięcia rozprowadzoną glinkę na 10-15 minut. Spłucz ciało ciepłą wodą.

Na twarz nakładamy glinkę na 5-10 min; na ciało 15 min; na włosy 15 min. 


DATA WAŻNOŚCI:
3 lata od dnia otwarcia produktu. 

Produkt można wykorzystać podczas stosowania Arabskiego Rytuału Hammam Spa. Więcej przeczytaj na blogu Yasmeen: KLIK  

 

 Oferty sklepów (1)


Twoja lokalizacja: brak
Sklep Zdjęcie i opis produktu

Fitocosmetic Glinka różowa egipska 100 g

Glinka kosmetyczna Fitocosmetic , w proszku, do samodzielnego przygotowania maseczek,  kąpieli i kompresów.    Zalety różowej glinki egipskiej: - różowa nawilżająca glinka egipska to jeden z sekretów piękna Kleopatry, - jej wyjątkowość polega na unikalnym składzie mineralnym i doskonałej chłonności, - różowa g

Opinie o produkcie (0)


Niestety nikt nie umieścił jeszcze opinii na temat tego produktu. Możesz być pierwszy!

Postaraj się dokładnie opisać plusy i zalety opisywanego przedmiotu.

Oceń produkt w skali od 1 do 5 klikając na gwiazdkę.
To może być Twoje imię, nazwisko lub pseudonim.
porównaj produkty