logo cozacena.pl

Grab pospolity Soliter Aleja Szpaler Figura

Sprawdź gdzie kupisz
Grab pospolity Soliter Aleja Szpaler Figura
w 2 sklepach w cenie 10,55 - 39,00 zł

Grab pospolity, to drzewo dorastające do 20-25m wysokości, o pokroju prawie kulistym i zwykle bardzo gęstej, nisko osadzonej koronie. Najczęściej spotykanym sposobem wykorzystywania grabów w ogrodach jest tworzenie z nich żywopłotów, wysokich ciętych szpalerów i figur roślinnych. Sprzyja temu nie tylko tolerancja na zacienienie, ale i wytwarzanie odrostów korzeniowych u silnie ciętych drzew, dzięki czemu żywopłoty same się zagęszczają od dołu. Jesienią i zimą zaschnięte liście na żywopłocie wiszą jeszcze bardzo długo, prawie do wiosny, stąd przez całą zimę stanowi on skuteczną barierę przed ciekawskimi spojrzeniami. Nie są to drzewa szczególnie wymagające, jeśli chodzi o rodzaj gleby, ponadto dobrze znoszą krótkie okresy suszy czy zalewania. Można je również sadzić w miastach, jako drzewa okazowe (solitery) i alejowe. Są niezwykle tolerancyjne na zacienienie - bodaj najbardziej ze wszystkich drzew liściastych.   Średni przyrost roczny:  80 -100cmOferty sklepów (2)


Twoja lokalizacja: brak
Sklep Zdjęcie i opis produktu

Grab pospolity Soliter Aleja Szpaler Figura

Grab pospolity, to drzewo dorastające do 20-25m wysokości, o pokroju prawie kulistym i zwykle bardzo gęstej, nisko osadzonej koronie. Najczęściej spotykanym sposobem wykorzystywania grabów w ogrodach jest tworzenie z nich żywopłotów, wysokich ciętych szpalerów i figur roślinnych. Sprzyja temu nie tylko tolerancja na zacienienie, ale i wytwarzanie odrostów korzeniowych u silnie ciętych drzew, dzięki czemu żywopłoty same się zagęszczają od dołu. Jesienią i zimą zaschnięte liście na żywopłocie wisz

Grab pospolity - Żywotność

ang. Hornbeam, łac. Carpinus Betulus Żywotność. Dla wiecznie zmęczonych; bardziej problemami psychicznymi niż wysiłkiem fizycznym. W przypadkach braku motywacji do działania i odwlekania wszystkiego na pźniej. Daje siłę i energię, aby przezwyciężyć monotonię. Wskazany przy stanach rekonwalescencji.

Opinie o produkcie (0)


Niestety nikt nie umieścił jeszcze opinii na temat tego produktu. Możesz być pierwszy!

Postaraj się dokładnie opisać plusy i zalety opisywanego przedmiotu.

Oceń produkt w skali od 1 do 5 klikając na gwiazdkę.
To może być Twoje imię, nazwisko lub pseudonim.
porównaj produkty